Župa Svih Svetih Aladinići

Prva pričest u župi Svih Svetih Aladinići

U nedjelju, 16. travnja 2023. godine u našoj župi bio je svečan dan. Pod sv. Misom u 11 sati, 20 prvopričesnika, pristupilo je po prvi puta sakramentu sv. Pričesti ili Euharistije. Misno slavlje predvodio je župnik don Marin Krešić. Svečano u procesiji zajedno sa ministrantima i svećenikom, prvopričesnici su krenuli u crkvu. Župnik je pozdravio prvopričesnike i njihove roditelje, kao i cijeli nazočni puk. Tijekom sv. Mise djeca su sudjelovala u pjevanju, čitanju i prinosu darova.
Župnik je kroz propovijed prvopričesnicima govorio o važnosti ovog događaja.
Paleći svijeću na plamenu Uskrsne svijeće, obnovili su svoja krsna obećanja da će biti Kristovi učenici i slijediti njegov put.
Misno slavlje svojim pjevanjem animirao je Dječji zbor.