Župa Svih Svetih Aladinići

Proslava Sv. Ante

U četvrtak, 13. lipnja 2024. proslavljen je blagdan sv. Ante u polju kod zavjetne kapelice. Vjernici su se za ovaj blagdan pripremali pobožnošću trinaest utoraka sv. Anti.

Najpoznatijeg sveca svega svijeta, sv. Antu vjernici zazivaju zbog tisuću raznih životnih potreba, problema, bolesti, jer je poznat kao spremni pomoćnik u svakoj ljudskoj nevolji. Sv. Ante bio je tješitelj, otac ubogih i veliki prijatelj nesretnih. Sv. Ante nam i danas progovara i poziva nas da moramo brinuti za siromašne, obespravljene, bolesne, umiruće, stare, sve one koji su pogođeni i pogaženi raznim društvenim i drugim nepravdama u našoj blizini i imati za njih srca i ljubavi.

Sveti Ante, moli za nas, da ljubimo Krista kao što si ga ti ljubio. Neka nas zagovara kod Boga i usliši u našim duhovnim i tjelesnim potrebama.