Župa Svih Svetih Aladinići

Primopredaja župe Svih Svetih Aladinići

Dana 17. kolovoza 2021. izvršena je primopredaja župe Svih Svetih, Aladinići.  Don Stipe Gale razriješen je službe župnika, a za novog župnika imenovan je don Marin Krešić. Primopredaja je izvršena pred biskupskim delegatom don Antom Luburićem.

Don Marin Krešić rođen je u Mostaru, 6. prosinca 1992. od oca Ante i majke Milenke r. Golemac. Za đakona je zaređen 4. prosinca 2016. u župnoj crkvi Krista Dobrog Pastira u Cimu. Svoj đakonski praktikum nastavio je u rodnoj župi i Biskupijskom caritasu. Za svećenika je zaređen 25. lipnja 2017. u mostarskoj katedrali. Mladu Misu proslavio je 29. srpnja 2017. u rodnoj župi Cim. Nakon Mlade Mise svoju prvu službu dobiva kao župni vikar župe sv. Ivana Krstitelja – Glavosjek na Gradini. Od veljače 2019. do kolovoza 2020. djeluje kao župnik župe sv. Stošije u Biogradu na Moru. U kolovozu 2020. godine preuzima službu župnika župe sv. Jure u Viru. Od kolovoza 2021. preuzima službu župnika župe Svih Sveti Aladinići.