Župa Svih Svetih Aladinići

Hodočašće naše župe u Veprić

U četvrtak, 7. rujna uoči blagdana Male Gospe naša župa hodočastila je u Gospino svetište u Vepric. Ovo hodočašće bilo je ispunjeno molitvom i pjesmom. Prije sv. Mise bila je mogućnost za ispovijed te molitva krunice.

Središnje misno slavlje predvodio je nadbiskup Želimir Puljić, apostolski administrator splitsko-makarske nadbiskupije. Nadbiskup je u propovijedi istaknuo da nije slučajno rodoslovlje u središtu službe riječi. Blagdan rođenja Blažene Djevice Marije vraća nas temeljnim načelima obiteljskog života, govori o ulozi oca i majke pred tajnom svetosti života.

Rodoslovlje poručuje da su obiteljski i rodbinski odnosi važni. Rodoslovlje Isusa Krista pokazuje da je Bogu važan svaki pojedinac iz naših obitelji jer smo po njima upravo onakvi kakve nas je on želio. Svaki je čovjek ljubljeno dijete Božje i svakoga zove vlastitim imenom. Na kraju propovijedi je potaknuo vjernike da budu zahvalni Bogu za svu dobrotu i milost koju nam je darovao po zagovoru Blažene Djevice Marije.

Na kraju euharistijskog slavlja održana je procesija sa svijećama oko svetišta i završni blagoslov za sve hodočasnike.