Župa Svih Svetih Aladinići

Izlet ministranata župa Aladinići i Prenj

U subotu, 14. svibnja 2022. organiziran je zajednički izlet ministranata župa Aladinići i Prenj, predvođeni župnicima don Milom i don Marinom. Na izletu je bilo 60 ministranata. Ministranti su posjetili rodnu kuću sluge Božjega Petra Barbarića u Šiljevištima kod Klobuka.

U crkvi smo čuli više o životu Petra Barbarića i o samome mjestu od strane sjemeništaraca koji se školuju u Travniku. Zatim smo se uputili u župu sv. Ante u Sutini gdje nas je dočekao i lijepo ugostio župnik don Mate Pehar. U Sutini je bilo rezervirano vrijeme za igre i ručak.

Zatim smo se uputili prema Blidinju gdje smo obišli Blidinjsko jezero i crkvu sv. Ilije u Masnoj Luci. U crkvi smo izmolili krunicu, a nakon krunice ministranti su posjetili galeriju pokraj crkve. Pri povratku smo zahvalili Bogu na lijepom danu u zajedništvu i u igri.