Župa Svih Svetih Aladinići

Proslava sv. Ante u polju kod zavjetne kapelice

U ponedjeljak, 13. lipnja proslavljen je blagdan sv. Ante u polju kod zavjetne kapelice. Vjernici su se za ovaj blagdan pripremali pobožnošću trinaest utoraka sv. Anti. U prigodnoj propovijedi župnik je rekao da nam sv. Ante treba biti primjer u jednostavnost, skromnosti i dobroti. Poznata je zgoda iz života sv. Ante: Slaveći svetu misu nakon primljene pričesti ukazao mu se mali Isus. Onako pomalo preplašen i iznenađen ne shvaćajući što se događa upita ga svetac: „ Dijete  odakle dolaziš? Kako se zoveš? Što tražiš?“ A Isus mu odgovori: „Dolazim s neba. Moje je ime zlatnim zapisano slovima u betlehemskoj štalici, na križu u Jeruzalemu, a sada na svim vratima svetohraništa. Ja sam dijete Isus. Tražim srca ljudi!“ kad je to čuo upita ga: „Isuse što tražiš od mene?“ a Isus mu odgovori: „Ante tražim tvoje srce.“ Isus traži i naša srca u molitvi, sv. Misi, u životu bližnjih, na poslu, u radostima i patnjama. Neka nas sv. Ante zagovara kod Boga i usliši u našim potrebama