Župa Svih Svetih Aladinići

Vitraji u našoj župnoj crkvi

Dragi župljani!

Naša župa planira pokrenuti projekt postavljanja vitraja u našoj župnoj crkvi. Razmišljajući o temi koja bi bila prikladna za unutrašnjost naše crkve, odabrali smo temu o svecima i blaženicima, jer je naša župa posvećena Svim Svetima.

Vitraje koje bi postavili su:

Lijeva strana gledano od oltara: sv. Nikola Tavelić, sv. Marko Križevčanin, sv. Leopold Bogdan Mandić, bl. Ozana Kotorska, bl. Gracija Kotorski, bl. Ivan Merz, bl. Alojzije Stepinac, bl. Miroslav Bulešić, bl. Marija Petković i bl. Drinske mučenice.

Desna strana gledano od oltara: sv. Obitelj, sv. Cecilija, sv. Ivan Krstitelj, sv. Petar i Pavao, sv. Mihael, sv. Gabriel, sv. Rafael, sv. Ivan Pavao II., sv. Majka Terezija i sv. Padre Pio. 

Ovim putem želimo sve vas, dragi župljani, upoznati s planovima koje imamo i zamoliti za pomoć u njihovu ostvarenju. Tko želi i ima mogućnosti dati svoj prilog, može to učiniti u župnom uredu. Unaprijed zahvaljujem na daru i na molitvi. Ovaj projekt stavljamo pod moćni zagovor naših nebeskih zaštitnika Svih Svetih.

“Svatko neka dade kako je srcem odlučio, jer Bog ljubi vesela darivatelja.” (2 Kor 9,7)