Župa Svih Svetih Aladinići

Sestra Bogdana Markić, misionarka u Ugandi

Već 12 godina naša župljanka s. Bogdana Markić djeluje kao misionarka u Ugandi. Zajedno s drugim sestrama u tim krajevima pomažu ljudima, poučavaju ih u vjeri, tješe, liječe dušu i tijelo, brinu se na razne načine za njihov ljudski i duhovni napredak. Dvije sestre rade u dispanzeru gdje svaki dan dolazi najviše djece sa strašnim onečišćenim ranama na nogama, glavi. Ali sestre poučavaju i odrasle pisanju i čitanju, brinu se za školovanje mnoge djece, održavaju tečajeve kuhanja, pletenja i šivanja, posjećuju i pomažu siromašne obitelji te sve nastoje dovesti što bliže Bogu izvoru života, spasenja i mira.
S. Bogdana je ovih dana došla u Dubrave na odmor i krajem mjeseca srpnja se ponovno vraća u Ugandu. Mi ćemo u nedjelju 23. srpnja staviti u crkvu kasicu, te će svatko, tko želi, moći svojim skromnim darom za misije u Ugandi, gdje djeluje naša s. Bogdana, pomoći rad i djelovanje sestara misionarki. Svima vama iskreno preporučujem u vaše svakodnevne molitve sve naše misionare u cijelome svijetu.