TIJELOVO

Tijelovo je zapovjedna svetkovina u Crkvi. Slavi se uvijek u četvrtak nakon Presvetoga Trojstva. Blagdan je uveden kao blagdan Euharistije (tijela i krvi Isusove). Radi se zapravo o sjećanju na Posljednju večeru, koju je Isus uoči svoje muke blagovao sa svojim učenicima. Mi vjerujemo da za vrijeme svete mise sam Isus Krist prinosi žrtvu i pri tome se služi osobom svećenika.
I ove ćemo godine, akobogda, imati Tijelovsku procesiju, te blagosloviti cijelu našu župu Presvetim sakramentom. Pozivam vas sve, dragi župljani, da se odazovemo i priključimo molitvi na ovaj svečani dan. Neka ovogodišnji prvopričesnici kod kuće pripreme i donesu u korpama latice cvijeća i taj dan svi dođu na večernju svetu misu u Aladiniće u 19 sati, te sudjeluju u procesiji posipajući cvijećem put kuda ćemo nositi Presveti sakrament. Svu ostalu školsku djecu pozivam da se priključe slavlju svete mise i procesiji. U Bobanovu je sveta misa na Tijelovo u 9,30 sati.