Blagoslov vozača i vozila

DCIM117GOPRO

U veljači 1982. godine, prvi župnik don Ante Đerek, uveo je u korizmenom vremenu, jednu nedjelju, blagoslov vozača i vozila za čitavu župu. Razlog je bio sve veći broj prometnih nesreća. I danas je na žalost isto tako! Budući da su korizmene nedjelje rezervirane za hodočašća u svetište Kraljice Mira u Hrasnu, učinilo mi se zgodnim ovaj blagoslov staviti u Došašće.
U četvrtu nedjelju Došašća, 20. prosinca nakon svete Mise u Bobanovu u 9,30 i pučke svete Mise na Aladinićima u 11 sati bit će blagoslov vozača i vozila. Pod obadvije svete Mise molit ćemo da Gospodin blagoslovi i čuva nas na svim našim putovima. Poslije pučke Mise bit će i prigoda za druženje, razgovor i čašu kuhanog vina kod župne kuće.
Taj dan moći ćemo dati svoj prilog za misijsku akciju MIVA. Svi vozači, kao zahvalu za sretno prijeđene kilometre u autu, mogu dati mali prilog kako bi misionari mogli kupiti auto ili bickle te lakše dolaziti do udaljenih dijelova u misijama.