ĐAKONSKO REĐENJE BOGOSLOVA ILIJE PETKOVIĆA

U župi i svetištu Presvetog Srca Isusova u Studencima, u nedjelju 8. studenoga 2015. u 17.00 sati bit će đakonsko ređenje bogoslova Ilije Petkovića. Ilija Petković rodom je iz župe Studenci. Sin je Ivana Petkovića i Veronike r. Šimunović (iz Jasoča, pa zbog toga vjerujemo da je po svojoj majci i Dubravac), rođen u Čapljini 6. siječnja 1992. U župi Studenci Osnovnu školu do 4. razreda pohađao je u Studencima (1998.-2002.), a od 5. do 8. razreda u Ljubuškom na Gračinama (2002.-2006.). Nakon završene osnovne u Ljubuškom, nastavlja prvi razred gimnazije također u Ljubuškom (2006.-2007.). U duši osjeća posebni Božji poziv za duhovnim zvanjem, prekida gimnaziju u Ljubuškom i javlja se kao kandidat za svećenika mostarske biskupije. Biskup ga šalje u travničko sjemenište gdje nastavlja daljnja tri gimnazijska razreda, te s maturom u travničkom Katoličkom školskom centru završava sjemenište (2007.-2010.) kao sjemeništarac mostarske biskupije. Filozofsko-teološku naobrazbu nastavio je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu gdje je završio filozofiju (2010.-2012.), a onda u Rimu nastavio i dovršio teologiju, na Papinskom sveučilištu Gregorijana (2012.-2015. Za vrijeme studija u Rimu stanovao je u njemačko-mađarskom zavodu Germanicum-Hungaricum. Nakon povratka iz Rima Biskup ga je u jesen 2015. poslao u župu Dračevo župniku don Vinku Ragužu, gdje započinje pastoralnu godinu prakse na župi gdje će nastaviti i svoju đakonsku praksu nakon đakonskog ređenja 8.11.2015.

Neka ga prati Božji blagoslov u njegovu pastoralnom radu u župi Dračevo.