ILINDAN U STOCU

Naša susjedna župa Stolac slavi u četvrtak 20. srpnja svog nebeskog zaštitnika Iliju proroka. Od ponedjeljka počinje trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: ponedjeljak, utorak i srijeda sveta ispovijed u 18,30 sati, a sveta misa u 19 sati.
Ponedjeljak, 17. srpnja: u 18,30 sati prigoda za sv. ispovijed, pobožnost sv. Iliji pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda don Pavao Filipović, župnik i dekan Suhopolja. U 20 sati održat će se “16. Večer Folklora” u Stocu kod župne crkve u kojoj sudjeluje 10 HKUD-a i klapa.
Utorak, 18. srpnja: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, pobožnost sv. Iliji pa koncelebrirana sv. misa, koju predvodi i propovijeda don Ivan Marčić, kapelan iz župe sv. Ivana iz Mostara.
Srijeda, 19. srpnja: u 18,30 sati prigoda za svetu ispovijed, pobožnost sv. Iliji pa koncelebrirana sv. misa, koju predvodi i propovijeda: don Damjan Raguž, župnik Rotimlje i Stjepan Krsta.
Četvrtak, 20. srpnja je glavna svečanost, sveti Ilija prorok, zaštitnik župe, grada i općine. Svečanu koncelebriranu svetu misu u 11 sati predvodi mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački.
Sveti Ilija, moli za nas!