LJETNI ORATORIJ NAŠE ŽUPE – OAZA

Mjesec lipanj je uvijek u našoj župi mjesec radosti, igre i molitve. Ove je godine napose bilo radosno biti na Aladinićima od 26.-30. lipnja kada smo organizirali desetu po redu Oazu (Oplemenimo Aladinsku Zajednicu Apostolata), ljetni oratorij za djecu od 4. godine pa do završenog osmog razreda. Uz 45 animatora, koji su se aktivno pripremali kroz čitavu godinu i vodili ovogodišnju Oazu, okupljaju se i djeca, ove godine 220 djece svih uzrasta. Glavni cilj okupljanja jest razvijati kulturu duha, činiti dobra djela, pomoći svomu bližnjemu, poticati i razvijati darove Duha Svetoga, te držati se Božjih zapovijedi. Ljepotu Oaze doživjeli smo u različitim aktivnostima. Dan je počinjao okupljanjem u crkvi, molitvom i prigodnom katehezom koju bi imali don Ante ili don Marko, a isto bi i završavao u crkvi molitvom i blagoslovom. Vrijeme između molitava animatori su osmislili za igru, pjesmu, čitanje Biblije, kreativne radionice. Kao i prošlih godina za djecu i animatore iz Bobanova bio je organiziran prijevoz koji nam je velikodušno organizirao Autoprijevoz Moro kojemu najiskrenije zahvaljujemo. Zadnji dan Oaze je, kao i do sada, bio rezerviran za svetu misu zahvalnicu koju je predvodio naš župnik don Marko. U prigodnoj propovijedi za djecu, animatore i roditelje potaknuo nas je na razmišljanje o zahvalnosti kao važnoj sastavnici čitavog našeg života. Nakon toga u pastoralnom centru bl. Ivana Merza djeca i animatori su organizirali za sve nas prigodni program.
Ovi dani provedeni zajedno bili su posebno iskustvo izgradnje zajedništva i svih onih vrjednota koje nas uči naša vjera. Zahvalni smo Bogu za to iskustvo koje je bilo poseban dar svakomu od nas. Zato smo nastojali otvoriti svoja srca da ih On, dobri Bog, ispuni svojim mirom, ljubavlju i svakim potrebnim blagoslovom.