TREĆI DEKANATSKI SUSRET MINISTRANATA NA ROTIMLJI

22. lipnja u župi Rotimlja bio je godišnji susret ministranata Trebinjskog i Stolačkog dekanata. Već treću godinu za redom ova dva dekanata organiziraju zajednički susret ministranata. Na prošlogodišnjem susretu ministranata župnik Rotimlje i Stjepan Krsta, don Damjan Raguž, ponudio je gostoprimstvo za ovogodišnji susret jer župa Rotimlja slavi 100 godina od utemeljenja. Oko 10 sati počeli su stizati ministranti zajedno sa svojim svećenicima iz župa: Aladinići-Dubrave, Čeljevo, Domanovići, Dračevo, Gradac, Hrasno, Rotimlja i Stolac, oko 200 ministranata. Na početku susreta prvo smo imali svetu ispovijed. Onda je kratko predavanje o životu i radu u misijskoj zemlji Ugandi u Africi pripremila naša misionarka iz župe Aladinići-Dubrave, sestra Bogdana Markić. Kroz sliku i popratno tumačenje djeca su radosno slušala o životu i radu u misijama. Svetu misu u 11 sati, u zajedništvu svih svećenika, i benediktinca o. Joze Milanovića, predvodio je vikar Trebinjske biskupije don Ivo Šutalo. U propovijedi je radosno govorio djeci o duhovnom zvanju te ih sve pozvao na redovitu molitvu za duhovna zvanja u našoj Crkvi. Pod svetom misom pjevanje i sviranje predvodio je župni tamburaški sastav „Prijatelji“.
Nakon ručka u 12 sati koji je bio organiziran u pastoralnom centru, mladi animatori iz župe Aladinići-Dubrave preuzeli su organizaciju popodnevnog programa. Najprije je bio turnir u nogometu, pa igra graničara, pa povlačenje konopa i trčanje u vreći. Iako je bio vruć dan to se nije moglo primijetiti na ministrantima koji su neumorno i razdragano trčali po lijepo uređenom crkvenom dvorištu na Rotimlji. Sve je završilo u popodnevnim satima kada smo se svi razišli svojim kućama. Hvala dragom Bogu na ovom lijepom danu i daru ovoga susreta. Molimo Gospodara žetve da pošalje dovoljno radnika u žetvu svoju.