SVETI ANTE

U utorak, 13. lipnja je spomendan sv. Ante. Mi smo se kao župna zajednica pripremali za slavlje ovoga sveca pobožnošću 13 utoraka. Vrhunac slavlja ove pobožnosti jest sudjelovanje u svetoj misi toga dana. Taj dan ćemo slaviti kao i dosadašnjih godina svetu misu u polju, u 19 sati kod kipa sv. Ante. Za sve štovatelje ovoga sveca bit će i prigoda za svetu ispovijed.
Spomendan sv. Ante je u našoj općini Stolac dan sjećanja i zahvalnosti za darovanu i izborenu slobodu. Program obilježavanja je ovaj: u 9 sati sveta misa u župnoj crkvi u Stocu, nakon toga u 10 sati polaganje vijenaca i molitva kod spomenika poginulim braniteljima u centru grada. Pozivam vas sve dragi župljani na sudjelovanje u ovom programu, na zajedničku molitvu i zahvalu Gospodinu za naše branitelje, za slobodu ovih naših krajeva i cijele naše Domovine.