VELIKI ČETVRTAK

Na Veliki četvrtak sjećamo se Isusove Posljednje večere sa svojim apostolima. Na taj dan Isus nam je ostavio svoje Tijelo i svoju Krv u prilikama kruha i vina. Pa se na ovaj dan svečano slavi euharistija, sveta misa kako je zapovjedio sam Isus: „Činite ovo meni na spomen.“ (1 Kor 11,25) Tako se cijela Crkva toga dana sjeća ustanovljenja svete Euharistije-Mise.
U našoj župnoj crkvi svečana Euharistija počela je u 18 sati koju je predvodio župni vikar don Ante zajedno sa župnikom don Markom. Tradicija je u ovoj župi da se na ovaj dan predstavljaju ovogodišnji prvopričesnici (32) i krizmanici (29). Oni su radosna i otvorena srca slavili ovu euharistiju. Don Ante je u propovijedi naglasio važnost Euharistije i našega služenja braći svima kojima smo poslani da njima donesemo radost susreta s Kristom.
U izvještaju svetoga evanđelja po Ivanu govori se kako je Isus na posljednjoj večeri prao noge apostolima kako bi pokazao svoju poniznost i služenje kako bismo i mi mogli služiti drugima u svome životu. Tako je nastao običaj u cijeloj Crkvi da na Veliki četvrtak slavitelj euharistije u znak poniznosti opere noge vjernicima. U našoj župi predstavnici apostola bili su ovogodišnji maturanti. Nakon svetog misnog slavlja slijedio je prijenos Svetog otajstva u pomoćno svetohranište, a vjernici su imali mogućnost ostati u osobnoj molitvi pred Presvetim do 24 sata. Pjevanje je predvodio naš župni zbor.
Svećenici su i ove godine predstavnike apostola pozvali na bratsko druženje u župnu kuću.

Prvopričesnici: Slaven Anđelić, Dario Bošković, Karla Bošković, Marija Ćoja, David Jukić, Lana Jurić, Mihael Jurić, Mirko Jurković, Luka Kalfić, Božana Kasalo, Mirko Kulaš, Ivan Lukenda, Matej Lukić, Stjepan Markić, Marija Mijočević, Mario Obradović, Stojan Pavlović, Sara Pažin, Anamarija Prkačin, Arnold Proleta, Božidar Puljić, Anamarija Raguž, Nikolina Raguž, Luka Stanković, Marko Stijepić, Mia Stijepić, Magdalena Šimunović, Sara Šimunović, Ivan Šitum, Ivan Tunjić, Klara Vukančić, Marina Zubonja.

Krizmanici: Josip Akrapović, Kristijan Antunović, Bruno Bošković, Darija Bošković, Josip Bošković, Vinka Bošković, Zdravko Bošković, Gabrijela Bošnjak, Željana Grmača, Sandro Jurić, Jana Krmek, Anamaria Kulaš, Mirko Lopin, Matea Marić, Jelena Martinović, Julija Mijić, Bruno Moro, Katarina Obradović, Anamarija Papac, Antonela Pavlović, Daniela Pavlović, Dario Prce, Antonija Proleta, Ena Rako, Anamarija Stanić, Adam Šimunović, Lovro Šimunović, Andrea Zubonja, Mihaela Žilić.

Apostoli: Mateo Goluža, Patrik Kristić, Ante Lubina, Andrej Milanović, Dražen Papac, Marko Pavlović, Pero Perić, Vinko Perić, Marko Peruti na, Domagoj Prce, Filip Prkačin, Antonio Raguž i Vinko Raguž.